Atom 0.3Atom 0.3 href=468pxipt
Home » Избрано

Депутатите в новото Народно събрание

2009.07.07 Един коментар

116 са депутатите, с които ще разполага ГЕРБ в бъдещия 41-ви парламент на страната.

Това сочат данните при 100% обработени протоколи от страната и чужбина.

БСП ще има 40 депутати, а ДПС – 38.

“Атака” е четвърта сила с 21 народни представители.

Синята коалиция ще се задоволи с 15, а РЗС на Яне Янев – с 10.

Ето кои прогнозни народни избраници ще търкат депутатските банки:

(Деветима от избраните депутати, сред които Сергей Станишев, Волен Сидеров, Румен Овчаров и Джевдет Чакъров, ще трябва днес да обявят в комисията в коя от двете листи, от които са избрани, желаят да останат това ще определи окончателно имената на депутатите)

Благоевград

С получените 4 мандата ГЕРБ вкарва Атанас Камбитов, Георги Икономов, Митко Захов, Георги Андонов.

ДПС взе два мандата – Ахмед Доган, Алиосман Имамов, Муса Палев (Доган обаче е и мажоритарен победител и ще освободи едно място в листата – бел. ред.)

БСП (1) – Корнелия Нинова

РЗС (1) – Яне Янев

“Атака” (1) – Огнян Тетимов

Бургас

ГЕРБ е първи с пет мандата. В 41-вото народно събрание ще влязат: Божидар Димитров, Димитър Петров, Галина Георгиева, Стоян Гюзелев, Иван Вълков, Тодор Йосифов (Божидар Димитров е и мажоритарен победител и ще освободи място в листата – бел. ред.)

БСП вкарва двама: Пламен Орешарски, Пенко Атанасов

ДПС също двама – Джевдет Чакъров, Дурхан Мустафа

Двама остават и за Атака: Волен Сидеров, Стоян Иванов, Валентин Касабов (зависи откъде Сидеров ще предпочете да влезе като депутат, той е кандидат и във Варна – бел. ред.)

Варна

Седем мандата взима ГЕРБ – Павел Димитров, Свилен Крайчев, Димитър Атанасов, Емил Радев, Светослав Неделчев, Даниела Петрова, Николай Костадинов

Атака (2) Волен Сидеров, Димитър Карбов, Камен Петков (ако Сидеров се откаже от тази листа и предпочете бургарската)

БСП получи два мандата за Сергей Станишев и Андрей Пантев, за ДПС остана един на Йордан Цонев

Велико Търново

Христо Христов, Евгени Стоев и Мирослав Петков ще са тримата депутати на ГЕРБ от сторопрестолния град.

РЗС (1) – Цветан Цветанов

БСП (1) – Бойко Великов

ДПС (1) – Камен Костадинов

“Атака” (1) – Борислав Стоянов

Синя коалиция (1) – Ваньо Шарков

Видин

ГЕРБ (1) – Владимир Тошев

РЗС ( 1) – Кристияна Петрова

БСП (1) – Михаил Миков

Враца

ГЕРБ (2) – Николай Коцев, Мирослав Найденов

БСП (1) – Георги Божинов

РЗС (1) – Марио Тагарински

“Атака” (1) – Венцислав Лаков

Синята коалиция (1) – Асен Агов

Габрово

ГЕРБ (2) – Красимир Велчев, Галина Банковска, Иван Иванов (Красимир Велчев е мажоритарен победител в София)

БСП (1) – Ивелин Николов

Синята коалиция (1) – Мариана Даракчиева

Добрич

ГЕРБ (2) – Румен Иванов, Светомир Михайлов

ДПС (2) – Корман Исмаилов, Рушен Риза

“Атака” (1) Валентин Иванов

БСП (1) – Петър Димитров

Кърджали

ДПС взима в Кърджали три мандата за Лютви Местан, Ремзи Осман, Хасан Азис

ГЕРБ също успя да спечели един за Вежди Рашидов

Ловеч

ГЕРБ (2) – Анатолий Йорданов, Станка Шайлекова

“Атака” (1) – Кирил Гумнеров

БСП (1) – Евгений Узунов

Монтана

ГЕРБ (2) – Искра Фидосова, Димитър Аврамов

РЗС (1) – Бисерка Петрова

БСП (1) – Янаки Стоилов

Синята коалиция (1) – Любомир Иванов

Пазарджик

ГЕРБ (4) Иван Иванов, Гинче Караминова, Никола Белишки, Красимира Симеонова, Ангел Даскалов (Иван Иванов е мажоритарен победител)

ДПС (2) – Делян Пеевски, Искра Михайлова-Копарова

БСП (2) – Георги Пирински, Георги Петърнейчев

Перник

ГЕРБ (2) – Владислав Димитров, Петър Петров

РЗС (1) – Димитър Колев

БСП (1) – Ангел Найденов

Плевен

ГЕРБ (3) – Цецка Данговска, Ивелин Николов, Пламен Петров, Христина Янчева (Цецка Данговска е мажоритарен победител)

БСП (2) – Румен Петков, Георги Анастасов

РЗС (1) – Дарин Матов

ДПС (1) – Митхат Метин

“Атака” (1) – Десислав Чуколов

Синята коалиция (1) – Цветан Костов

Пловдив

ГЕРБ (5) – Иван Тотев, Менда Стоянова, Стефан Дедев, Костадин Язов, Величка Шопова, Зоя Георгиева (Менда Стоянова е мажоритарен победител)

БСП (2) – Стефан Данаилов, Захари Георгиев

“Атака” (1) – Павел Шопов

Сини (1) – Димо Гяуров

Пловдив област

ГЕРБ (4) – Димитър Лазаров, Силвия Хубенова, Николай Петков, Георги Плачков, Илия Пашев (Димитър Лазаров е мажоритарен победител)

ДПС (2) – Джевдет Чакъров, Тунджай Наимов, Петя Раева (Джевдет Чакъров е водач и в Бургас и трябва да избре откъде да влезе)

БСП (2) – Петър Мутафчиев, Милена Христова

“Атака” (1) – Явор Нотев, Огнян Янакиев (Явор Нотев е избран в 23-София)

Синя коалиция (1) – Йордан Бакалов

Разград

ДПС (3) – Рамадан Аталай, Хасан Адемов, Нигяр Джафер, Белгин Шукри (Хасан Адемов е мажоритарен победител и ще освободи място в листата)

ГЕРБ (1) – Тодор Димитров

Русе

ГЕРБ (3) – Пламен Нунев, Десислава Атанасова, Светлана Найденова, Даниела Миткова (Пламен Нунев е мажоритарен победител и освобождава място в листата)

ДПС (1) – Емел Етем

“Атака” (1) – Десислав Чуколов, Любомир Владимиров (ще влезе, ако Десислав Чуколов освободи мястото, понеже е избран в друг район)

БСП (1) – Меглена Плугчиева

Синята коалиция (1) – Михаил Михайлов

Силистра

ДПС (2) – Камен Костадинов, Митхат Табаков, Гюнай Сефер (Митхат Табаков е мажоритарен победител)

ГЕРБ (1) – Стефан Господинов

БСП (1) – Антон Кутев

Сливен

ГЕРБ (2) – Десислава Танева, Диан Червенкондев, Юлиана Колева (Десислава Танева е мажоритарен победител)

ДПС (1) – Янко Янков

“Атака” (1) – Калина Крумова

БСП (1) – Асен Гагаузов

Синята коалиция (1) – Кирчо Димитров

София – 23-ти МИР

ГЕРБ (5) – Цветан Цветанов, Теодора Георгиева, Александър Ненков, Валентин Николов, Димитър Главчев, Емануела Спасова (Цветан Цветанов е мажоритарен победител и водач на листа на още едно место, откъдето също влиза)

Синя коалиция (2) – Иван Костов, Лъчезар Тошев

БСП (2) – Румен Овчаров, Анна Янева

РЗС (1) – Атанас Семов

“Атака” (1) – Явор Нотев, Борислав Стоянов (ако Явор Нотев се откаже понеже е избран и от друг район)

София – 24-ти МИР

ГЕРБ (5) – Йорданка Фандъкова, Лъчезар Иванов, Стоян Мавродиев, Геновева Алексиева, Джема Грозданова, Стефани Михайлова (Йорданка Фандъкова е мажоритарен победител)

Синя коалиция (2) – Мартин Димитров, Веселин Методиев

БСП (2) – Любен Корнезов, Петър Курумбашев, Тодор Модев (Петър Курумбашев е общински съветник в София и може да реши да остане на поста си)

“Атака” (1) – Деница Гаджева

София – 25-и МИР

ГЕРБ (6) – Владислав Горанов, Станислав Иванов, Доброслав Димитров, Йоана Кирова, Моника Панайотова, Иван Божилов, Красимир Ципов (Моника Панайотова е мажоритарен победител)

БСП (2) – Сергей Станишев, Валентина Богданова, Александър Радославов (Сергей Станишев е водач и на друга листа)

Атака (1) – Камен Петков

Синята коалиция (1) – Екатерина Михайлова

София област

ГЕРБ (2) – Емил Димитров, Светлин Танчев, Даниел Георгиев (Емил Димитров е и мажоритарен победител)

БСП (2) – Кирил Добрев, Драгомир Стойнев

ДПС (1) – Емил Иванов

“Атака” (1) – Николай Пехливанов

Стара Загора

ГЕРБ (4) – Живко Тодоров, Недялко Недялков, Нели Калнева-Митева, Емил Караниколов

БСП (2) – Евгений Желев, Спас Панчев

РЗС (1) – Тодор Великов

ДПС (1) – Лютви Местан

“Атака” (1) – Петър Хлебаров

Синята коалиция (1) – Иван Иванов

Търговище

ДПС (2) – Касим Дал, Тунчер Кърджалиев, Ердоан Ахмедов (Касим Дал е мажоритарен победител)

ГЕРБ (1) – Лили Иванова

БСП (1) – Румен Овчаров, Румен Такоров (ако Румен Овчаров влезе от другата листа)

Хасково

ГЕРБ (3) – Иван Иванов, Делян Добрев, Фани Христова, Иво Димов (Делян Добрев печели като мажоритарен кандидат)

ДПС (2) – Юнал Лютфи, Гюнер Сербест

“Атака” (1) – Станислав Станилов

БСП (1) Емилия Масларова

Шумен

ГЕРБ (2) – Ивайло Тошев, Красимир Минчев

ДПС (2) – Касим Дал, Христо Бисеров, Четин Казак (Касим Дал е мажоритарен победител)

БСП (1) – Димитър Дъбов

Ямбол

ГЕРБ (2) – Александър Стойков, Анастас Анастасов, Светослав Тончев (Анастас Анастасов е мажоритарен победител)

Атака (1) – Павел Шопов, Огнян Пейчев (Павел Шопов е избран и от друг район)

БСП (1) - Атанас Мерджанов

А ето и избраните мажоритарни кандидати:

Благоевград - Любен Татарски, ГЕРБ

Бургас – Божидар Димитров, ГЕРБ

Варна – Красимир Петров, ГЕРБ,

Велико Търново – Цветан Цветанов, ГЕРБ

Видин – Любомила Станиславова, ГЕРБ

Враца – Николай Коцев, ГЕРБ

Габрово – Галина Банковска, ГЕРБ

Добрич – Румен Иванов, ГЕРБ

Кюстендил – Валентин Микев, ГЕРБ

Кърджали – Ахмед Доган, ДПС

Ловеч – Анатолий Йорданов, ГЕРБ

Монтана – Пламен Цеков, ГЕРБ

Пазарджик – Иван Иванов, ГЕРБ

Перник – Ирена Соколова, ГЕРБ

Плевен – Цецка Данговска, ГЕРБ

Пловдив – Менда Стоянова, ГЕРБ

Пловдив област – Димитър Лазаров, ГЕРБ

Разград – Хасан Адемов, ДПС

Русе – Пламен Нунев, ГЕРБ

Силистра - Митхат Табаков, ДПС

Сливен – Десислава Танева, ГЕРБ

Смолян - Даниела Проданова, ГЕРБ

23-ти МИР – София – Борис Грозданов, ГЕРБ

24-ти МИР – София – Моника Панайотова, ГЕРБ

25-и МИР – София – Красимир Велчев, ГЕРБ

София област – Емил Димитров, ГЕРБ

Стара Загора – Иван Колев, ГЕРБ

Търговище – Касим Дал, ДПС

Хасково – Делян Добрев, ГЕРБ

Шумен - Георги Колев, ДПС

Ямбол – Анастас Анастасов, ГЕРБ

———————

Източник: Dnes.bg

One Comment »

  • absolut said:

    Цецо Костов президент, президент!

Leave your response! Вашето мнение е важно, напишете го!

Add your comment below, or trackback from your own site. You can also subscribe to these comments via RSS.

Моля не ползвайте нецензурни изрази! Всеки коментар, в който има линк, ще изчака редактор да го провери за спам - забавя публикуването.

You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

This is a Gravatar-enabled weblog. To get your own globally-recognized-avatar, please register at Gravatar.

Security Code: