2022-07-05

1 thought on “Изборите свършиха, кризата продължава

  1. Ето кой влиза в 42-рия парламент според изчисленията на OFFNews на база 100% от протоколите от България и 97% от тези в чужбина. Системата на разпределение на мандатите между партиите и избирателните райони е използваната от ЦИК “Хеър-Ниймайер”.
    Според нея в следващото Народно събрание ГЕРБ ще има 97 депутати, Коалиция за България – 84, ДПС – 36, а “Атака” – 23.

    Благоевград – 11 депутати
    1. Даниела Савеклиева – ГЕРБ
    2. Митко Захов – ГЕРБ
    3. Георги Андонов – ГЕРБ
    4. Любен Татарски – ГЕРБ
    5. Йордан Андонов – ГЕРБ
    6. Емил Костадинов – КБ
    7. Спас Панчев – КБ
    8. Тодор Радулов – КБ
    9. Алиосман Имамов – ДПС
    10. Ахмед Башев – ДПС
    11. Илиан Тодоров – Атака
    (или Кристиян Димитров, ако Илиан Тодоров влезе от листата в Кюстендил)

    Бургас – 14 депутати
    1. Ивелина Гасилева – ГЕРБ
    2. Димитър Петров – ГЕРБ
    3. Иван Вълков – ГЕРБ
    4. Снежина Маджарова – ГЕРБ
    5. Семир Мелих – ГЕРБ
    6. Диана Йорданова – ГЕРБ
    7. Галина Георгиева – ГЕРБ
    8. Димчо Михалевски – КБ
    9. Христо Монов – КБ
    10. Атанас Зафиров – КБ
    11. Павел Маринов – КБ
    12. Хюсеин Хафъзов – ДПС
    13. Дурхан Мустафа – ДПС
    14. Десислав Чуколов – Атака

    Варна – 15 депутати
    1. Лиляна Павлова – ГЕРБ
    2. Иван Портних – ГЕРБ
    3. Пламен Манушев – ГЕРБ
    4. Емил Радев – ГЕРБ
    5. Красимира Анастасова – ГЕРБ
    6. Николай Апостолов – ГЕРБ
    7. Павел Христов (ГЕРБ)
    (Лидия Маринова – ГЕРБ – ако Л. Павлова влезе като депутат от Ст. Загора)
    8. Пламен Орешарски – КБ
    9. Красимир Янков – КБ
    10. Борислав Гуцанов – КБ
    11. Анелия Клисарова – КБ
    12. Йорданка Йорданова – КБ
    13. Йордан Цонев – ДПС
    14. Волен Сидеров – Атака
    15. Николай Александров – Атака
    (Маргарита Николова – Атака ако В. Сидеров стане депутат от 25 МИР)

    В. Търново – 8 депутати
    1. Цветан Цветанов – ГЕРБ
    2. Евгени Стоев – ГЕРБ
    3. Мирослав Петков – ГЕРБ
    4. Мариана Бояджиева – КБ
    5. Петър Кънев – КБ
    6. Милка Христова – КБ
    7. Хасан Хаджихасан – ДПС
    8. Любомир Владимиров – Атака

    Видин – 5 депутати
    1. Владимир Тошев – ГЕРБ
    2. Михаил Миков – КБ
    3. Филип Попов – КБ
    4. Петя Раева – ДПС

    Враца – 6 депутати
    1. Тотю Младенов – ГЕРБ
    2. Петя Аврамова – ГЕРБ
    3. Янаки Стоилов – КБ
    4. Минчо Минчев – КБ
    (или Цветелина Дамяновска, ако Я. Стоилов стане депутат от Русе)
    5. Камен Костадинов – ДПС
    6. Венцислав Лаков – Атака
    (или Светлин Стойков, ако Лако стане депутат от Ловеч)

    Габрово – 4 депутати
    1. Томислав Дончев – ГЕРБ
    2. Цветомир Михов – ГЕРБ
    3. Йордан Стойков – КБ
    4. Четин Казак – ДПС

    Добрич – 6 депутати
    1. Румен Иванов – ГЕРБ
    2. Желязко Желязков – ГЕРБ
    3. Явор Гечев – КБ
    4. Сияна Фудулова – КБ
    5. Рушен Риза – ДПС
    6. Николай Александров – Атака

    Кърджали – 5 депутати
    1. Цвета Караянчева – ГЕРБ
    2. Милко Багдасаров – КБ
    3. Лютви Местан – ДПС
    4. Ердинч Хайрула – ДПС
    5. Мустафа Ахмед – ДПС
    (или Салиха Емин, ако Мустафа Ахмед избере МИР-Хасково)

    Кюстендил – 4 депутати
    1. Кирил Калфин – ГЕРБ
    2. Мая Манолова – КБ
    3. Иван Ибришимов – КБ
    4. Илиан Тодоров – Атака
    (или Никола Занев, ако Илиан Тодоров стане депутат от Благоевград)

    Ловеч – 5 депутати
    1. Корнелия Маринова – ГЕРБ
    2. Николай Нанков – ГЕРБ
    3. Емил Райнов – КБ
    4. Димитър Горов – КБ
    5. Венцислав Лаков – Атака
    (или Кирил Колев, ако В. Лаков стане депутат от Враца)

    Монтана – 5 депутати
    1. Искра Фидосова – ГЕРБ
    2. Златко Тодоров – ГЕРБ
    3. Младен Червеняков – КБ
    4. Румен Йончев – КБ
    5. Адриан Асенов – Атака

    Пазарджик – 9 депутати
    1. Дончо Баксанов – ГЕРБ
    2. Гинче Караминова – ГЕРБ
    3. Христо Калоянов – ГЕРБ
    4. Илияна Йотова – КБ
    5. Георги Мърков – КБ
    6. Йордан Младенов – КБ
    (или Лазар Попов, ако Йотова остане евродепутат)
    7. Делян Пеевски – ДПС
    8. Искра Копарова – ДПС
    (Сергей Кичиков, ако Пеевски стане депутат от Ст. Загора).
    9. Станислав Станилов – Атака

    Перник – 4 депутати
    1. Делян Добрев – ГЕРБ
    2. Ирена Соколова – ГЕРБ
    (или Радослав Йорданов, ако Д. Добрев стане депутат от Хасково)
    3. Ангел Найденов – КБ
    4. Станислав Владимиров – КБ

    Плевен – 9 депутати
    1. Цецка Цачева – ГЕРБ
    2. Пламен Петров – ГЕРБ
    3. Ивайло Московски – ГЕРБ
    4. Стефан Данаилов – КБ
    5. Васил Антонов – КБ
    6. Любомир Петков – КБ
    7. Петър Дулев – КБ
    (или Димитър Кочков, ако Данаилов стане депутат от Пловдив-град)
    8. Митхат Метин – ДПС
    9. Явор Нотев – Атака
    (или АдрианАсенов, ако Нотев стане депутат от 24 МИР-София)

    Пловдив-град – 11 депутати
    1. Бойко Борисов – ГЕРБ
    2. Менда Стоянова – ГЕРБ
    3. Вежди Рашидов – ГЕРБ
    4. Димитър Лазаров – ГЕРБ
    5. Стефан Дедев – ГЕРБ
    6. Антоний Йорданов – ГЕРБ
    (влиза и Атанас Ташков, ако Бойко Борисов стане депутат от София)
    7. Стефан Данаилов – КБ
    8. Петър Чобанов – КБ
    9. Илия Баташки – КБ
    10. Красимир Мурджев – КБ
    (Захари Димитров – КБ – влиза, ако Ст. Данаилов стане депутат от Плевен)
    11. Павел Шопов – Атака

    Пловдив област – 11 депутати
    1. Здравко Димитров Димитров – ГЕРБ
    2. Силвия Анастасова Хубенова – ГЕРБ
    3. Николай Петков Петков – ГЕРБ
    4. Павел Андреев Гуджеров – ГЕРБ
    5. Светла Маринова Бъчварова-Пиралкова – БСП
    6. Румен Василев Стоянов – БСП
    7. Петър Василев Мутафчиев – БСП
    8. Пламен Василев Славов – БСП
    9. Джевдет Ибрям Чакъров – ДПС
    10. Тунджай Османов Наимов – ДПС
    11. Магдалена Ламбова Ташева – Атака

    Разград – 4 мандата
    1. Валентин Стефанов Василев – ГЕРБ
    2. Татяна Иванова Буруджиева-Ваниотис – БСП
    3. Хасан Ахмед Адемов – ДПС
    4. Рамадан Байрам Аталай – ДПС (или Нигяр Сахлим Джафер, ако Аталай влезе от Силистра)

    Русе – 8 мандата
    1. Пламен Дулчев Нунев – ГЕРБ
    2. Светлана Ангелова Найденова – ГЕРБ
    3. Десислава Вълчева Атанасова – ГЕРБ
    4. Янаки Боянов Стоилов – КБ (или Екатерина В. Заякова, ако Стоилов влезе от Враца)
    5. Таню Христов Киряков – КБ
    6. Добрин Ненов Данев – КБ
    7. Ферихан Илиязова Ахмедова – ДПС
    8. Любомир Владимиров Владимиров – Атака

    Силистра – 4 мандата
    1. Стефан Господинов Господинов – ГЕРБ
    2. Антон Константинов Кутев – КБ
    3. Рамадан Байрам Аталай – ДПС (или Насуф Махмуд Насуф, ако Аталай стане депутат от Разград)
    4. Невин Халил Хасан – ДПС

    Сливен – 6 депутати
    1. Десислава Жекова Танева – ГЕРБ
    2. Галя Енева Захариева – ГЕРБ
    3. Валери Мирчев Жаблянов – КБ
    4. Деян Цанков Дечев – КБ
    5. Янко Александров Янков – ДПС
    6. Димитър Димчев Димов – Атака

    Смолян – 4 депутати
    1. Даниела Анастасова Дариткова-Проданова – ГЕРБ
    2. Дора Илиева Янкова – КБ
    3. Мустафа Сали Карадайъ – ДПС
    4. Димитър Василев Аврамов – Атака

    23 МИР София – 16 депутати
    1. Ивайло Ангелов Московски – ГЕРБ
    2. Димитър Борисов Главчев – ГЕРБ
    3. Александър Руменов Ненков – ГЕРБ
    4. Теодора Радкова Георгиева – ГЕРБ
    5. Владимир Иванов Иванов – ГЕРБ
    6. Данаил Димитров Кирилов – ГЕРБ
    7. Милена Цветанова Дамянова – ГЕРБ
    8. Емануела Здравкова Спасова – ГЕРБ
    9. Жельо Иванов Бойчев – КБ
    10. Ваня Чавдарова Добрева – КБ
    11. Мартин Георгиев Захариев – КБ
    12. Георги Стоянов Кадиев – КБ
    13. Румен Василев Гечев – КБ
    14. Страхил Чавдаров Ангелов – КБ
    15. Георги Симеонов Горанов – ДПС
    16. Деница Стоилова Гаджева – Атака (или Миглена Д. Александрова, ако Гаджева е депутат от София област)

    24 МИР София – 12 мандата
    1. Владислав Иванов Горанов – ГЕРБ (или Зоран Ангелов, ако Горанов е депутат от София област)
    2. Джема Маринова Грозданова – ГЕРБ
    3. Веселин Бориславов Вучков – ГЕРБ
    4. Евгения Бисерова Алексиева – ГЕРБ
    5. Стефани Михнева Михайлова – ГЕРБ
    6. Валентин Иванов Радев – ГЕРБ
    7. Петър Атанасов Курумбашев – КБ
    8. Георги Страхилов Свиленски – КБ
    9. Борис Цветков Цветков – КБ
    10. Росен Малинов Малинов – КБ
    11. Щерьо Щерев Щерев – ДПС
    12. Явор Божилов Нотев – Атака (или Петър Иванов Петров, ако Нотев е депутат от Плевен)

    25 МИР София – 14 депутати
    1. Бойко Методиев Борисов – ГЕРБ (или Снежана Дукова, ако Борисов стане депутат от Пловдив)
    2. Красимир Любомиров Велчев – ГЕРБ
    3. Станислав Стоянов Иванов – ГЕРБ
    4. Доброслав Дилянов Димитров – ГЕРБ
    5. Лъчезар Богомилов Иванов – ГЕРБ
    6. Красимир Георгиев Ципов – ГЕРБ
    7. Йоана Милчева Кирова – ГЕРБ
    8. Сергей Дмитриевич Станишев – КБ (или Методи Т. Костадинов, ако Станишев стане депутат от Стара Загора)
    9. Николай Симеонов Малинов – КБ
    10. Таня Любомирова Андреева-Райнова – КБ
    11. Валентина Василева Богданова – КБ
    12. Деница Златкова Златева – КБ
    13. Петър Симеонов Ангелов – ДПС
    14. Волен Николов Сидеров – Атака (или Маргарита Н. Николова, ако Сидеров стане депутат от Варна)

    София област – 8 депутати
    1. Владислав Иванов Горанов – ГЕРБ (или Павел Страхилов Павлов, ако Горанов стане депутат от 24 МИР София)
    2. Светлин Димитров Танчев – ГЕРБ
    3. Даниел Георгиев Георгиев – ГЕРБ
    4. Корнелия Петрова Нинова – КБ
    5. Александър Димитров Паунов – КБ
    6. Кирил Николаев Добрев – КБ
    7. Емил Кирилов Иванов – ДПС
    8. Деница Стоилова Гаджева – Атака
    (или Миглена Дойкова Александрова от “Атака”, ако Деница Гаджева влезе в 42-то НС от 23 МИР София)

    Стара Загора – 11 депутати
    1. Лиляна Павлова Николова – ГЕРБ (или Андон Петров Андонов, ако Павлова влезе от Варна)
    2. Кирил Добрев Добрев – ГЕРБ
    3. Аксения Бориславова Тилева – ГЕРБ
    4. Пламен Веселинов Йорданов – ГЕРБ
    5. Сергей Дмитриевич Станишев – КБ (или Атанас Стойнов Пъдев, ако Станишев влезе от друг град)
    6. Георги Янчев Гьоков – КБ
    7. Георги Чавдаров Анастасов – КБ
    8. Мариана Господинова Тотева – КБ
    9. Делян Славчев Пеевски – ДПС (или Шендоан Ремзи Халит, ако Пеевски влезе от Пазарджик)
    10. Халил Реджепов Летифов – ДПС
    11. Десислав Славов Чуколов – Атака (или Гален Симеонов Монев, който по всяка вероятност ще влезе от Бургас)

    Търговище – 4 депутати
    1. Дарин Димитров – ГЕРБ
    2. Явор Куюмджиев – КБ
    3. Тунчер Мехмедов Кърджалиев – ДПС
    4. Веселин Вълев Пенев – ДПС

    Хасково – 8 депутати
    1. Делян Добрев – ГЕРБ
    2. Красимир Стефанов – ГЕРБ
    3. Ирена Узунова – ГЕРБ
    (Владимир Митрушев – ГЕРБ – влиза, ако Д. Добрев стане депутат от Перник)
    4. Драгомир Стойнев – КБ
    5. Стефан Танев – КБ
    6. Смиляна Нитова-Кръстева – КБ
    7. Лютви Местан – ДПС
    или Мехмед Атаман, ако Местан стане депутат от Кърджали)
    8. Гален Монев – Атака
    (или Славомир Лавчев, ако Монев стане депутат от Ст. Загора)

    Шумен – 6 депутати
    1. Любомир Христов – ГЕРБ
    2. Добрин Добрев – ГЕРБ
    3. Димитър Дъбов – КБ
    4. Иван Валентинов Иванов – КБ
    5. Христо Бисеров – ДПС
    6. Хамид Хамид – ДПС

    Ямбол – 4 депутати
    1. Иван Чолаков – ГЕРБ
    2. Димитър Иванов – ГЕРБ
    3. Атанас Мерджанов – КБ
    4. Николай Петев – КБ

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *