Home » Избрано

Б.Борисов става селекционер на националния отбор по футбол

2010.09.07 Няма коментари
Spread the love

След поредната загуба на българския футболен отбор, това предложение се чу от няколко запалянковци събрали се да гледат в мача в българско заведение в Чикаго

Националният отбор на България загуби с 0:1 от селекцията на Черна гора в мач от квалификациите за Евро 2012 в Полша и Украйна, игран на Националния стадион “Васил Левски” в София.

Мачът почна със силна българска атака отдясно, която завърши с центриране, уловено от стража на Черна гора. Следващите минути преминаха при превъзходство на българите, а в деветата минута беше отправен и първият шут по посока на вратата на Младен Божович, за съжаление в аут.

Напрежението пред черногорската врата продължи с удар на Рангелов и паническо изчистване пред голлинията в рамките само на минута.

В 15-ата минута Рангелов и Попов направиха добро “двойно” подаване, но ударът от въздуха на последния мина на сантиметри в аут.

Светкавична контраатака в 21-ата минута на Черна гора за малко не доведе до гол в актива на гостите, но за щастие техен състезател се размина с топката в близост до вратата.

Постепенно Черна гора неутрализира първоначалния български подем и играта се изравни.

В 35-ата минута изтървахме златен шанс за гол, когато след центриране отдясно Ивелин Попов с глава насочи кълбото, но стражът се намеси великолепно и спаси.

Старата максима, че ако не вкараш, ще ти отбележат се потвърди минута по-късно, когато с удар на Зверотич от над 20 метра черногорците излязоха напред – 1:0.

Вместо да натиснат решително, българите позволиха в рамките на следващите три минути още две положения пред вратата на Николай Михайлов, които за щастие не доведоха до нови неприятности.

В 41-ата минута Мирко Вучинич като на шега премина през целия терен и само решението му да не комбинира не донесе до нов гол в нашата врата.

Две минути преди края на полувремето Мартин Петров се понесе по лявото крило и стреля по диагонал, но крайно неточно в аут.

Втората част започна с две смени в редиците на България. Живко Миланов и Димитър Рангелов отстъпиха местата си съответно на Станислав Генчев и Валери Божинов.

Веднага след подновяването на играта обаче Джалович за малко не удвои с глава. В следващите няколко миниути още на два пъти черногорците бяха опасно близо до втори гол.

В 58-ата минута “трикольорите” стигнаха до първия си удар в очертанията след почивката. Той беше дело на Мартин Петров, който засече с глава от 15 метра след центриране на Георги Пеев отдясно.

Четири минути след това Божович спаси силен удар от фаул на Мартин Петров. В 69-ата минута стражът извади още два удара – на Станислав Ангелов и на влезлият като резерва Валери Домовчийски.

С приближаването на края на мача черногорците се прибраха още по-назад и търпеливо чакаха шанса си на контраатака. Набезите на България пък бяха крайно хаотични и неориентирани, състоящи се предимно от центрирания по двата фланга.

Нова скоростна контра на Черна гора в 81-ата минута изправи трима в червено срещу шестима от българска страна и въпреки това гостите отправиха удар, избит със сетни сили в корнер от бранител на “трикольорите”.

В 89-ата минута Мартин Петров стреля от свободен удар, но топката “облиза” горната греда и излезе в аут.

Добавеното време донесе ново напрежение пред Николай Михайлов и ново щастливо избиване в корнер. След него гостите разиграха тактически, задържайки топката на безопасно разстояние от вратата си.

В последните секунди България все пак имаше още един шанс, пропилян от Домовчийски.

Последният съдийски сигнал на рефера Безбородов дойде при резултат 1:0 за Черна гора и при мощни скандирания “Оставка”.

С втората си поредна загуба България се закотви на дъното в квалификационна група G без спечелена точка.
—–
Квалификационен мач за Евро 2012 от група “G”:

България – Черна гора – 0:1

Голмайстор: Елсад Зверотич 36

главен съдия: Владислав Безбородов (Русия)
жълти картони: Стилиян Петров, Станислав Ангелов, Мартин Петров (България), Милорад Пекович, Бранко Бошкович (Черна гора)
Национален стадион “Васил Левски”: 6 000 зрители

България: Николай Михайлов, Живко Миланов (46-Станислав Генчев), Илиян Стоянов, Иван Иванов, Веселин Минев, Георги Пеев (66-Валери Домовчийски), Станислав Ангелов, Стилиян Петров, Мартин Петров, Ивелин Попов, Димитър Рангелов (46-Валери Божинов)

Черна гора: Младен Божович, Саво Павичевич, Миодраг Джудович, Марко Баша, Милан Йованович, Елсад Зверотич (68-Митар Новакович), Милорад Пекович, Бранко Бошкович (64-Владимир Божович), Симон Вукчевич, Радомир Джалович (78-Младен Касчелан), Мирко Вучинич

——————————————-

Тази вечер в различни градове на Европа се изиграха вторите мачове от квалификациите за Европейско първенство, което ще се проведе в Полша и Украйна през 2012 г.