2024-04-25

4 thoughts on “Вместо коледен разказ

  1. „Лошото е, че все по-трудно стигам до детската си душа, затрупана от купища лицемерие, лъжа, празнословие, гняв и обида и въобще хиляди чувства, които са я покрили и най-гадното е, че хилядите компромиси, с които съм я покрил тази искрена и честна душица, каквато всеки от нас е имал като малък, все са в името уж на нещо важно, справедливо и едва ли не достойно…“

    Защото да се върне, да се остави човек на детето в себе си, значи и да се открие, да стане по-раним. 🙂

    Не можем да бъдем деца, но не бива и да убиваме, да затрупваме напълно това начало в себе си.

    Весели и благословени коледни и новогодишни празници
    желая на вас и на всички.

  2. Браво Мариана. И пак браво. И пак. Много ми хареса… толкова много неща казваш с малко думи. Често в трудни ситуации, става въпрос за морални дилеми, вечер като затворя очи се връщам назад към детето в мен и тогава си давам искрен отговор. И после ми е лесно. Лошото е, че все по-трудно стигам до детската си душа, затрупана от купища лицемерие, лъжа, празнословие, гняв и обида и въобще хиляди чувства, които са я покрили и най-гадното е, че хилядите компромиси, с които съм я покрил тази искрена и честна душица, каквато всеки от нас е имал като малък, все са в името уж на нещо важно, справедливо и едва ли не достойно…

  3. Боя се, че нищо не сте разбрал, уважаеми Ник.

    Тук за никакъв дядо Коледа не става дума.

    Колкото до това, че вместо \"Рождество Христово\" съм използвала думата \"Коледа\", не това също е важното. Хванал сте се за буквата, не за духа, ако позволите да кажа.

    И не само – по повърхността сте си извадил изводи за съдържанието…

  4. „Коледа значи“ плюс „Рождество Твое, Христе Боже наш, возсия мирови свет разума…” = ЕЗИЧЕСКО ХРИСТИЯНСТВО (българско, но не само)…

    „Коледа“ и Рождество Христово са съчетаеми само в умовете и сърцата на езичници, претендиращи да са християни.

    Малките деца биват залъгвани да вярват в „Дядо Коледа“, но възрастният християнин би трябвало да е пораснал във вярата в Христа.

    Тъжно е, когато афиширащият се за християнин, без да се замисля, отдава почит на езически идоли.

    Тук въпросът е: Или – или. Третьего не дано.

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *